طراحی بسته بندی حبوبات

اهمیت طراحی بسته بندی حبوبات

حبوبات یکی از پر مصرف ترین محصولات در سبد غذایی ما ایرانیان است. در بخش صنایع غذایی کشور، تولید و بسته بندی حبوبات یکی از پر جاذبه ترین هاست. سود مناسب و تقاضای زیاد خرید بازار سبب شده است اکثر برندهای مواد غذایی تولید حبوبات بسته بندی شده را در سبد محصولات شرکت خود قرار دهند. اینجاست که طراحی بسته بندی حبوبات به محصول شما برای رقابت بهتر با رقبا کمک می کند.


در ادامه این مطلب در مورد خلاقیت و نکات مهم در طراحی بسته بندی حبوبات صحبت خواهیم کرد. حبوبات منابع گیاهی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات می باشند و معمولا دارای شکل ظاهری جذابی هستند. توجه به ویژگی های سلامت این گیاهان پر فایده و خوشمزه در طراحی بسته بندی، به فروش بیشتر محصول شما کمک خواهد کرد.

انواع طراحی بسته بندی حبوبات

حبوبات و غلات تولیدی صنایع غذایی به روش های مختلف بسته بندی می شوند. انتخاب جنس و متریال بسته بندی به عوامل مختلفی بستگی دارند از جمله بازار هدف، قیمت تمام شده و سرعت تولید. تولید کنندگان مواد غذایی با توجه به برنامه های فروش و بازاریابی خود نوع و جنس بسته بندی خود را انتخاب می کنند.

بسته بندی سلفون

 یکی از بهترین انتخاب ها برای بسته بندی حبوبات سلفون می باشد. استفاده از سلفون لمینیتی شفاف دولایه باعث می شود محتویات داخل بسته به راحتی برای مصرف کننده قابل مشاهده باشد.

نوع دیگر سلفون لمینیتی نیمه شفاف است که به دلیل کاهش عبور نور محصولات درون آن دارای ماندگاری بیشتری هستند.

جدیدترین نوع بسته بندی سلفونی استند آپ پاوچ می باشد. این نوع بسته بندی به دلیل مقاومت و استحکام بالا گزینه خوبی برای محصولات صادراتی است. در طراحی بسته بندی این نوع سلفون می توان امکان دیده شدن قسمتی از محصول داخل آن را فراهم کرد تا اعتماد بیشتر مصرف کننده فراهم شود.

بسته بندی مقوایی

بسته های مقوایی انتخاب دیگری است که پیش روی تولید کنندگان جهت بسته بندی حبوبات قرار دارد. یکی از مزیت های انتخاب این جنس کیفیت بالای چاپ بر روی بسته می باشد.

ظروف پلی اتیلن و پت

امروزه ظروف پلی اتیلن شفاف و ظروف پت یکی از پر مصرف ترین مواد برای بسته بندی مواد غذایی می باشد. برای بسته بندی حبوبات نیز این ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی معمولا بر روی لیبل پشت چسب دار و یا سلفون چاپ می شود و دور ظرف را می پوشاند.

طراحی بسته بندی حبوبات

نکات کلیدی در طراحی بسته بندی حبوبات

حبوبات از جمله پر مصرف ترین مواد غذایی در دنیا است که به صورت بسته بندی شده و یا فله در بازار به فروش می رسد. بسیاری از مشتریان تمایل دارند حبوبات را به صورت بسته بندی خرید کنند. اطمینان از سلامت و مرغوبیت کالا و رعایت استاندارهای بهداشتی دلیل این انتخاب است.

 

یکی از مهمترین چالش های پیش روی جمعیت جهان تهیه مواد غذایی سالم و با طول ماندگاری بالاست. هر سال مقادیر زیادی از مواد غذایی تولیدی بر اثر عوامل فیزیکی و شیمیایی مختلف از بین می روند و از چرخه مصرف خارج می شوند. بسته بندی نقش مهمی در کمک به جلوگیری از این مشکل دارد.

 

طراحی بسته بندی حبوبات به صورت استاندارد و خلاقانه می‌تواند باعث ارزش‌افزوده محصول تولیدشده شود. همچنین بسته بندی و طرح مناسب می تواند صادرات حبوبات به کشورهای دیگر را تسهیل کند.

طراحی بسته بندی حبوبات

طراحی سلفون عمومی و اختصاصی حبوبات

صنایع غذایی برای بسته بندی حبوبات با توجه به هزینه بالای چاپ سلفون از یک لفاف با یک طرح عمومی برای انواع حبوبات استفاده می کنند. طراحی این لفاف باید به گونه ای باشد، که قابلیت سازگاری رنگ و طرح با انواع حبوبات را داشته باشد. به طور معمول طراحی مینیمال و ساده، تعبیه یک پنجره استاندارد جهت نمایش محتویات و جایگذاری صحیح لوگو و نام برند بر روی بسته به موفقیت فروش این محصولات در فروشگاه ها کمک می کند.

 

شرکت های بزرگ مواد غذایی با تولید بیشتر معمولا از سلفون با طرح اختصاصی برای هر محصول استفاده می کنند. هماهنگی طرح های هر محصول با یکدیگر و انتخاب رنگ مناسب از لازمه های این کار است. طراحی سلفون اختصاصی حبوبات با توجه به اینکه فضای بیشتری از روی بسته به طراحی اختصاص پیدا می کند تاثیر بیشتری بر خریداران دارد.

طراحی خلاقانه سلفون بسته بندی حبوبات
طراحی مینیمال و خلاقانه سلفون بسته بندی حبوبات

هزینه و تعرفه قیمت طراحی بسته بندی حبوبات

برای برآورد هزینه طراحی بسته بندی حبوبات لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا قصد تولید حبوبات بسته بندی شده را دارید؟

 

برای مشاوره و سفارش طراحی بسته بندی با ما تماس بگیرید.

آیا به طراحی بسته بندی حبوبات نیاز دارید؟

من احسان رفسنجانی طراح و گرافیست، متولد مشهد در سال 1358 هستم. از سال 1383 در این حرفه مشغول یادگیری و تجربه اندوزی هستم. تمام این سالهای کار با عشق گرافیک به من آموخته است که موفقیت و خلاقیت در این زمینه جز با دوستی با مشتری به دست نمی آید. مشتاق دوستی و همکاری با شما تولید کنندگان عزیز هستم.

احسان رفسنجانی طراح و گرافیست

ساده ترین راه تماس با من از طریق شماره موبایل و یا گفتگو در برنامه های پیام رسان تلگرام و واتزآپ است.