طراحی بسته بندی عسل و محصولات وابسته

اهمیت طراحی بسته بندی عسل

عسل ماده ای غذایی به صورت مایع می باشد که دارای طعم بسیار شیرینی است. این ماده غذایی توسط زنبور عسل تولید می شود. زنبورها با گوارش مواد شکری گیاهان و گل ها (شهد گل) و فعالیت آنزیمی درون بدن خود، عسل را تولید می کنند. این عسل تولیدی در سازه هایی از جنس موم به نام کندو ذخیره می شوند. زنبورداری و تولید تجاری عسل سال هاست یکی از پر رونق ترین شاخه های تولید مواد غذایی محسوب می شود. از این رو طراحی بسته بندی عسل حرفه ای، اهمیت خود را به ما گوش زد می کند.

 

عسل ماده ای غذایی با طول عمر مصرف بالا است. تقریبا اکثر میکرو ارگانیسم ها و باکتری ها در عسل نمی توانند رشد کنند و به همین علت، عسل بسته بندی شده سال های طولانی فاسد نمی شود. این ویژگی فساد ناپذیری این فرصت را به تولید کنندگان آن می دهد که در طراحی بسته بندی عسل قدرت مانور بیشتری داشته باشند.

 

مصرف عسل و محصولات وابسته به آن از گذشته های بسیار دور در میان جوامع انسانی مرسوم بوده است. در ایران باستان، مصر و یونان از هزاران سال پیش این ماده غذایی مقوی مصرف می شده است. در مصر باستان از موم عسل برای مومیایی کردن پادشاهان استفاده می شده است. علاوه بر مصرف غذایی، عسل را از دیرباز به عنوان یک شفا دهنده و دارو نیز می شناسیم. در کتاب قانون ابوعلی سینا اشاره های زیادی به مصرف عسل به عنوان دارو و روش درمانی وجود دارد. بقراط پدر طب یونان باستان نیز توصیه های زیادی به مصرف عسل داشته است.

طراحی بسته بندی عسل

انواع عسل و ویژگی های آن

زنبورها برای تولید عسل از منابع مختلف گیاهی استفاده می کنند. بنابراین عسل ها دارای طعم و عطر متفاوت می باشند. میزان آب و رطوبت موجود در عسل نیز وابسته به شرایط محیط متغیر می باشد، در اقلیم های مرطوب آب بیشتری درون عسل وجود دارد.

 

عسل محتوی مواد قندی (ساکاروز، لوولوز و ...)، انواع اسید، پروتئین، مواد معطر و خوشبو کننده و همچنین املاحی مانند سدیم، گوگرد، فسفر و منیزیم و ... می باشد. عسل ها دارای انواع ویتامین نیز می باشند. املاح معدنی در انواع عسل متفاوت می باشند، عسل هایی با رنگ تیره دارای املاح معدنی بیشتری نظیر آهن، سدیم، کلسیم، فسفر و ... می باشند. توجه به ویژگی های مهم غذایی یکی از نکات کلیدی است که در طراحی بسته بندی عسل باید رعایت شود.

 

عسل ها را صرفاً نمی توان بر اساس نام یک گیاه نام گذاری کرد، زیرا زنبورها معمولا از شهد گیاهان مختلف استفاده می کنند. البته مگر کندو در منطقه ای قرار گیرد که به طور وسیع فقط یک نوع گیاه وجود داشته باشد. بر این اساس نام گذاری عسل بیشتر بر مبنای نام منطقه صورت می گیرد، مانند عسل اردبیل، عسل خوانسار و غیره. بر اساس نوع و گسترش پوشش گیاهی هر منطقه، رنگ عسل ها نیز متفاوت می باشد. استفاده از این رنگ های متنوع در طراحی بسته بندی عسل می تواند نمای بصری بهتری را به مخاطب ارایه دهد.

انواع ظروف نگهدارنده عسل

عسل این ماده طبیعی شیرین و خوشمزه دارای خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی است. این ماده کمی دارای خاصیت اسیدی است و به علت واکنش شیمیایی با فلزات، ظروف فلزی برای نگهداری و بسته بندی عسل مناسب نمی باشد. ظروف شیشه ای از قرن ها پیش به عنوان نگهدارنده برای عسل استفاده می شده است. در سال های اخیر با گسترش صنایع پتروشیمی، پت های پلاستیکی (پلی اتیلن) و محصولات مشابه، بخش بزرگی از سهم ظروف بسته بندی عسل را به خود اختصاص داده اند. در طراحی بسته بندی عسل، توجه به جنس ظروف نگه دارنده یکی از پارامترهای مهمی است که باید در هنگام طراحی در نظر گرفت. ظروف شیشه ای عسل معمولا دارای یک جعبه مقوایی است که باعث افزایش محافظت فیزیکی ظرف می شود. برای ظروف پت و پلی اتیلن نگهدارنده عسل معمولا یک لیبل (برچسب) طراحی می شود.

ظروف شیشه ای بسته بندی عسل

متن ظروف شیشه ای .....

ظروف پلاستیکی بسته بندی عسل (پت)

متن ظروف پلاستیکی .....

نکات کلیدی در طراحی بسته بندی عسل

...

آیا شما تولید کننده محصولات عسل هستید و به طراحی بسته بندی عسل نیاز دارید؟

من احسان رفسنجانی طراح و گرافیست، متولد مشهد در سال 1358 هستم. از سال 1383 در این حرفه مشغول یادگیری و تجربه اندوزی هستم. تمام این سالهای کار با عشق گرافیک به من آموخته است که موفقیت و خلاقیت در این زمینه جز با دوستی با مشتری به دست نمی آید. مشتاق دوستی و همکاری با شما تولید کنندگان عزیز هستم.

احسان رفسنجانی طراح و گرافیست

ساده ترین راه تماس با من از طریق شماره موبایل و یا گفتگو در برنامه های پیام رسان تلگرام و واتزآپ است.