طراحی بسته بندی افغانستان

طراحی بسته بندی افغانستان

اهمیت طراحی بسته بندی و پروسس در افغانستان

اقتصاد رو به رشد افغانستان پس از سالهای سخت جنگ، امروز فرصت مناسبی برای تولیدات و سرمایه گذاری جدید است. طراحی بسته بندی در افغانستان پنجره جدیدی به تولیدات این کشور برای فروش بهتر و صادرات به دیگر نقاط جهان می گشاید.

 

امروزه شهرهای کابل، هرات، مزار شریف و قندهار دارای شهرک های صنعتی بزرگ و تولیدات متنوع از جمله مواد غذایی و آشامیدنی، محصولات بهداشتی، محصولات صنعتی و غیره می باشند. طراحی بسته بندی به فروش بهتر این محصولات در بازار افغانستان و دیگر کشورها کمک شایانی می کند.

 

به طور مثال زعفران افغانستان جایگاه مناسبی در بازار جهانی پیدا کرده است. اما فروش بیشتر به صورت فله و کلی صورت می گیرد. طراحی بسته بندی مناسب زعفران افغانستان باعث سود آوری بیشتر و فروش آسان تر این محصول برای تولید کننده خواهد شد.

 

اقتصاد افغانستان

برای محصولات تولیدی خود در افغانستان به طراحی بسته بندی نیاز دارید؟

برای مشاوره و سفارش چاپ و طراحی بسته بندی با ما تماس بگیرید.

نکات کلیدی چاپ و طراحی بسته بندی محصولات در افغانستان

توجه به فرهنگ و هنر افغانستان

کشور افغانستان دارای فرهنگ و هنر غنی و ریشه دار می باشد. نمونه های این فرهنگ و هنر را در جای جای این کشور زیبا می توان در معماری، شعر و ادبیات و حتی در پوشش زنان و مردان آن دید. استفاده درست از رنگ ها، زبان و گفتار محلی در طراحی بسته بندی محصولات می تواند اثر مطلوبی بر مخاطبان و خریداران آن داشته باشد.

طراحی ساده و مینمیال

طراحی بسته بندی ساده، مینیمال و خلاقانه بر خلاف طرح های شلوغ دارای تاثیر بیشتری بر مخاطبان می باشند. اکثر برندهای موفق در انتخاب طرح برای محصولات خود این نکته کلیدی را مورد توجه قرار می دهند.

بازارهای همزبان ایران و تاجیکستان

هر محصول تولیدی افغانستان اگر با استاندادهای بین المللی ساخته شده باشد، قابلیت صادرات به کشور های همسایه از جمله ایران و تاجیکستان را دارد. این کشورهای همزبان بازارهای بالقوه ای هستند که محصول شما می تواند به راحتی در آن به فروش برسد. طراحی بسته بندی خلاقانه به این امر کمک شایانی می کند.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

نیاز تولیدات صنایع غذایی به طراحی و بسته بندی مناسب، یکی از نیاز های اصلی اقتصاد افغانستان می باشد. طراحی هماهنگ و تاثیر گذار محصولات و برند سازی یکی از نکات کلیدی است که باید جزو اهداف هر شرکت تولیدی باشد.

رعایت استانداردهای جهانی

طراحی بسته بندی با استاندارهای جهانی امروزه یکی از رموز اصلی موفقیت در فروش است. محصولات تولیدی مارکیت تجاری افغانستان نیز با رعایت این استانداردها قابلیت ورود به بازارهای جهانی و منطقه ای را دارا هستند.

صادرات به کشور های عربی و هند

کشور افغانستان روابط حسنه ای با کشورهای عربی و کشور هندوستان دارد. با توجه به این روابط، محصولات تولید افغانستان فرصت مناسبی برای صادرات به این کشور ها دارند. رصد طراحی بسته بندی محصولات رقیب می تواند در انتخاب استراتژی درست برای صادرات کمک شایانی کند.

زعفران افغانستان و اهمیت طراحی بسته بندی

کشور افغانستان با شرایط آب و هوای مناسب، یکی از کشورهای مستعد در کشت و توسعه زعفران محسوب می شود. با توجه به ورود زعفران به افغانستان در سال های اخیر، امروز هزاران هکتار زمین به کشت این محصول اختصاص پیدا کرده است. اشتغال بالا به ویژه اشتغال زنان افغان در زمینه کاشت و تولید زعفران یکی از دلایل اهمیت این محصول استراتژیک محسوب می شود.

با بالا رفتن کیفیت زعفران تولیدی در افغانستان بازارهای صادرات نیز بر روی این محصول گشوده شده است. امروز بازارهای کشورهای عربی، چین و هند خریدار زعفران تولید افغانستان محسوب می شوند. اهمیت دادن به طراحی بسته بندی زعفران با استاندارهای بالای چاپ و تبلیغات، به فروش و صادرات بهتر این محصول کمک شایانی می کند. ما در استودیو طراحی امپک با سال ها تجربه در طراحی بسته بندی زعفران، آماده همکاری و مشاوره شما تولید کنندگان و کشاورزان افغانستان هستیم.

آیا برای محصول تولیدی خود در افغانستان نیاز به طراحی بسته بندی دارید؟

من احسان رفسنجانی طراح و گرافیست، متولد مشهد در سال 1358 هستم. از سال 1383 در این حرفه مشغول یادگیری و تجربه اندوزی هستم. تمام این سالهای کار با عشق گرافیک به من آموخته است که موفقیت و خلاقیت در این زمینه جز با دوستی با مشتری به دست نمی آید. مشتاق دوستی و همکاری با شما تولید کنندگان عزیز هستم.

احسان رفسنجانی طراح و گرافیست

ساده ترین راه تماس با من از طریق شماره موبایل و یا گفتگو در برنامه های پیام رسان تلگرام و واتزآپ است.